OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

OŠK ISTEBNÉ

sezóna 2016/2017

Tak aj je tu nová sezóna 2016/2017.Začala skôr ako sme si dokázali predstaviť.Pre naše družstvo dorastu to bude znova výzva popasovať sa so súpermi a vyhnúť sa podľa možností bojom o záchranu aj keď to bude znova určite ťažké.Tu si vždy prečítate komentáre k jednotlivým zápasom a veríme že budú v pozitívnom duchu.

Našim futbalistom prajeme veľa úspechov a OŠK Istebné do toho!!!

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zostava hostí:

Bohmer F.,Biel P.,Holub M.,Michalic J.,Makúch A.(84.min.Šeliga A.),Kubiňan M.,Šimún P.,Kvas J.,Huba M.,Slušňák D.(69.min.Noga P.),Nemček P.

Zostava domácich:

Bohmer F.,Biel P.,Holub M.,Michalic J.,Makúch A:,Kubiňan M.,Šimún P.,Kvas J.,Slosarčík T.(85min.Šeliga A.),Bajčí M.(26.min.Noga P.),Huba M.

Bohmer F.,Biel P.,Šimko T.,Holub M.,Michalic J.,Nemček P.,Makúch A.(51.min.Huba M.),Macko V.(60min.Slosarčík T.),Kubiňan M.,Šimún P,Kvas J.

Slosarčík T.,Biel P.,Šimko T.(75min.Bohmer F.),Huba M.,Holub M.,Michalic J.,Nemček P.,Makúch A.(66.min Šimún P.),Macko V.(53.min.Bajčí M.),Slušňák D.(66.min.Šeliga A.),Kubiňan M.

Slosarčík T.,Biel P.,Šimko T., Huba M.,Bajči M.,Holub M.,Michalic Ján,Nemček P.,Juráš A.(72min.Macko V.),Kvas J.,Makúch A.

24.September 2016.,8kolo

OŠK ISTEBNÉ      FK TATRAN TURZOVKA

2        ( 1:1)         1

Góly :21min.Noga Peter 1:0,28min.Comorek Dávid 1:1,80min.Šimko Tomáš 2:1

rozhodca: Sitár Ján,Vojtek Tibor

V ďalšom domácom zápase sme na našom trávniku privítali nielen súpera z Kysúc Turzovku, ale aj rozhodcov z Martina ,čo je viacmenej trocha neobvyklé.Ale my sme sa sústredili na hru.Zápas nakoniec dopadol pre nás dobre,vyhrali sme, ale čo sa dialo na trávniku, to bolo jedno veľké utrpenie.Agresívny súper nám nedaroval ani meter ihriska zadarmo a tak sme museli siahať na dno svojich síl.Skóre zápasu otvoril Noga Peter a viedli sme 1:0,ale znova sme si nepostrážili hru po strelení gólu a súper vyrovnal.Šancí na strelenie gólu sme znova mali neúrekom,ale nechávali sme znova vyniknúť brankára  alebo sme si to skomplikovali sami nepresnou finálnou prihrávkou.A keď nedal gól ani Michalic z 5 metrov po nariadení nepriameho kopu,vyzeralo to ,že si body so súperom podelíme.Proti bol však výborne hrajúci Šimko Tomáš,ktorý po samostatnom úniku  na brankára rozhodol zápas a vyhrali sme tak 2:1.Je to cenný výsledok,súper bol naozaj výborný a tvrdý a taký bol aj zápas.

17.september 2016.,7.kolo

OŠK ISTEBNÉ       ATTACK VRÚTKY

3       (1:1)             1

Góly:10min.Noga Peter 1:0,21min.Užák Oliver 1:1,72min.Holub Milan,86min.Šimko Tomáš

rozhodca:Uhorskai Michal,Duraj Michal

Zostava domácich:Bohmer F.,Biel P.,Šimko T., Huba M.,Bajči M.,Holub M.,Michalic Ján,Kubiňan M.(75min.Macko V.),Noga P.,Nemček P.,Slosarčík T.

Po prehre v Ludrovej,od ktorej uplynuli len dva dni, sme sa znova museli zmobilizovať a potrebovali sme doma tento zápas zvládnuť,nielen výsledkovo ale aj herne.A začali sme náporom,ktorý vygradoval v 10minúte,kedy sa peknou strelou zapísal do štatistiky stretnutia Noga Peter a viedli sme 1:0.Hosťom sa po zmätku v našej obrane podarilo v krátkej dobe vyrovnať.Polčas sme dohrali na súperovej polovici, ale bez želaného efektu.Druhý polčas sme znova začali náporom ,ale gól to neprinieslo.A keď to nepadlo zblízka hosťujúcej brány tak si loptu prevzal na kopačky Milan Holub a krásnou strelou s 20metrov nedal brankárovi šancu a viedli sme tak 2:1.Súper sa nedostal v druhom polčase takmer ani raz na našu polovicu,ale efektivita zakončenia je pre nás naozaj veľkým nedostatkom.V závere stretnutia ešte výsledok poistil Šimko Tomáš a tak sme zaslúžene body ponechali doma.S predvedenou hrou musíme byť len spokojní a taktiež vôľa po víťazstve našich futbalistov je očividná a to v konečnom dôsledku rozhodlo.

15.september 2016.,6.kolo

OŠK LUDROVÁ  OŠK ISTEBNÉ

3         (3-0)         0

Zostava hostí: Bohmer F.,Biel P.,Šimko T.,Huba M.,Bajči M.,Macko V.,Holub M.,Michalic J.,Kubiňan M.,Noga P.,Šimún P.(60min.Slosarčík)

V ďalšom zápase sme cestovali trocha netradične vo štvrtok  znova k nováčikovi súťaže na Liptov do Ludrovej.Cieľ bol jasný,prečkať úvodný tlak a pokúsiť sa z brejkov o ohrozenie bránky domácich.A tak nám to aj vychádzalo.V 20min sme spálili obrovskú šancu,keď Šimko ideálne našiel pred bránkou Macka, ale ten si loptu zle spracoval a tak sám pred bránkou prepadol cez brankára domácich.A platilo nedáš dostaneš,keď hneď z protiútoku sa domáci ujali vedenia 1:0.Stále sme však mali hru pod kontrolu a nepúšťali sme domácich do vyložených šancí.A keď sme sa už asi videli v polčasovej kabíne domáci dvakrát udreli z rohových kopov a dostali sa tak do trojgólového vedenia.Druhý polčas sa už len dohrával a tak odchádzame z Liptova naprázdno.

10.SEPTEMBER 2016,5.kolo

MFK BYTČA      OŠK ISTEBNÉ

1            (0-1)             2

góly:10min.Macko Vladimír 0:1,82min.Holub Milan 0:2,87min.Štrkáč Dominik 1:2

Zostava hostí:Bohmer F.,Biel P.(85min.Šeliga),Kvas J.,Šimko T.(76min.Slosarčík),Huba M.,Nemček P.,Bajči M.,Macko V.(34min.Šimun),Holub M.,Michalic J.,Kubiňan M.(51min.Slušňák),

rozhodoval:Forbak Róbert,Hrivo Patrik

V ďalšom zápase sme cestovali k nováčikovi súťaže do Bytče,ktorá vypadla z druhej ligy.Zápas sme začali výborne a po dorážke Vladka Macku sme sa dostali do vedenia 1:0.Súper hrozil z protiútokov, ale nič vážne sme im vypracovať nedovolili.Skôr naopak,množstvo šancí sme pozahadzovali, čo nás mohlo nakoniec aj mrzieť.V závere zápasu sa lámal chlieb  a v jednom momente nás podržal aj brankár Bohmer.Po faule na Michalica si loptu na hranici šestnástky postavil Milan Holub a presnou strelou po zemi k ľavej tyčke zvyšuje náskok nášho družstva na 0:2.V závere sme si to ale skomplikovali a laxným prístupom v obrane sme dovolili súperovi znížiť stav na 1:2.Posledné minúty boli veľmi horúce, ale výsledok sme už ubránili a odnášame si tak cenné tri body.

03.SEPTEMBER 2016,4.kolo

OŠK ISTEBNÉ      FK Slávia STAŠKOV

0          (0:1)           2

Rozhodoval: Hraško Peter,asist.Duraj Michal

Zostava domácich:Bohmer F.(brankár),Kvas Juraj(C),Šimko T.(19.min.Kubiňan M.),Huba M.,Slušňák D.,Šimun P.,Slosarčík T.,Nemček P.,Noga P.,Bajči M.,Macko V.,

Na náš trávnik zavítal aktuálny líder súťaže a mal to s nami veru ťažké.K úplnej spokojnosti nám však chýbalo trocha šťastia a aj viac úsilia a samozrejme nám chýbal aj náš tvorca hry Michalic Ján,ktorý bol zranený.Body tak brali hostia a treba povedať že zaslúžene.My tak musíme zabojovať v ďalších zápasoch.

01.SEPTEMBER 2016,3.kolo

OŠK ISTEBNÉ                OŠK ROSINA

1                    (1:2)                  4

-gól za domácich: 45min. 1:2 Makúch Andrej                                Rozhodoval: Juríčka Martin

Zostava domácich:Bohmer F.(brankár),Michalic J.(C),Kvas J.,Makúch A.,Šimko T.,Huba M.,Slušňák D.,Šimun P.(75min.Šelika A.),Slosarčík T.(57.min.Bajči M.),Rozenberg I.(37min.Noga P.),Nemček P.(71min.Macko V.),

27.AUGUST 2016.,2.kolo

TJ ORAVSKÉ VESELÉ           OŠK ISTEBNÉ

1                  (1:0 )               2

-góly za hostí:75min.1:1 Kvas Juraj,92min.Šimko Tomáš    Rozhodoval : Jančo Milan

-gól za domácich:39min.Rieger Adam

Zostava našich:Bohmer Ferdinant(brankár),Michalic Ján(C),Kvas Juraj,Makúch Andrej,Huba Miroslav,Biel Patrik,Slušňák Dávid,ŠImko Tomáš,Šimún Peter,Noga Peter,Šeliga Adrián(55min.Macko Vladko)

V sobotu predvečerom sme nastúpili na zápas druhého kola na súperovej pôde v Oravskom Veselom.A že to bude pre nás naozaj veselé čakal asi málokto.Všetko sa nám začalo komlikovať už pred zápasom.Najprv sme museli vyriešiť situáciu s brankárom.Do bránky sa musel porúčať náš hráč z poľa Bohmer.Následne sme zistili,že Nemček Peter,ktorý s nami do Veselého cestoval hrať nemôže,keďže nemal obnovené hosťovanie.Hráčov tak tréner musel preskupiť tesne pred začiatkom zápasu a hráči sa zmohli svojej situácie na ihrisku na výbornú.Po úvodnom 10min.miernom tlaku súpera sme sa do hry konečne dostávali aj my a výsledkom boli celkom zaujímavé situácie v šestnástke súpera,kde hlavne šanca Kvasa Juraja sa pýtala do bránky,ale chýbal mu ešte nejaký krôčik k tomu aby sme sa radovali.Úlohy stopéra sa v tomto zápase zmocnil Michalic Ján,ktorý dirigoval obranu a išlo to celkom hladko až prišla 39min.zápasu a z ojedinelej situácie sa do našej obrany vrútil Rieger,ktorý nedal nášmu debutujúcemu brankárovi šancu a domáci sa tak ujali vedenia.Treba však povedať ,že gól bol vyústením snahy domácich o strelenie gólu,my sme v tomto čase nachvíľu prestali hrať a boli sme v mnohých prípadoch statickí a gól vysel naozaj na hrane...až nakoniec prišiel.V tomto čase sme mali už dvoch zranených hráčov Šeligu a Patrika Biela,ktorý zápas odohrali so sebazaprením.Do druhého polčasu išli naši hráči síce s vedomím jednogólového manka, ale s pokynmi hrať trpezlivo a so stopercentnou defenzívnou úlohou.Ako pribúdal čas domáci chceli zápas rozhodnúť a mali na to nejaké príležitosti,ale už v zárodku ich pochytal náš brankár resp.naša obrana.Zranený Patrik Biel išiel potom na miesto stopéra a Michalic do stredu zálohy a konečne sme dokázali aj loptu podržať a tak sa otváral priestor pre našich útočníkov.V 75minúte zápasu Peter Šimun nakopol nádherne loptu za obranu,Šimko ktorý stál v tom momente v obsajde,správne nejavil záujem o hru a za prekvapenú obranu domácich si ako blesk nabehol Juraj Kvas,ktorý po samostatnom nájazde aj keď bránený dobiehajúcicmi obrancami prekonáva brankára domácich a vyrovnávame tak na 1:1 !!A už keď sa zdalo,že zápas skončí remízou,naša trpezlivá hra priniesla ďalšiu odmenu,keď Jurko Kvas nádherne posunul loptu na Tomáša Šimka a ten v nájazde strieľa víťazný gól,ktorý domácich zrazil na kolená a odvážame si tak cenné tri body zo súperovho ihriska.Za predvedenú hru,ktorá ešte nie je podľa našich predstáv,ale hlavne za bojovnosť a nasadenie sme si bodovať zaslúžili a že to boli nakoniec tri body,tomu sa tešíme dvojnásobne.Chlapci ďakujeme.

20.August.2016.,1.kolo

OŠK Istebné        ŠK Štiavnik
             1                 (1 :1)          2

-gól za domácich: 19min.1:0  Šimko Tomáš,rozhodoval : Duraj Michal

-góly za hostí: 29min.1:1 Gulán Lukáš,64min.1:2 Gulán Lukáš

Vicáň K.(brankár),Michalic.Makúch(58min.SvetlákF.),Slosarčík,Kvas,Šimko,Huba,Kubiňan,Biel,Slušňák,Bohmer

(14mi.Macko-65min.Svetlák J.)

V prvom zápase sme narazili na súpera,s ktorým sme končili minulú sezónu.Chceli sme im oplatiť prehru z ich ihriska 1:2,čo sa nám nakoniec nepodarilo a prehrali sme rovnakým tesným výsledkom.Prehra však mrzí o to viac,že sa to tentokrát udialo v našom domácom prestredí.Zápas sme ale začali výborne a v 19 min.sa efektívne a efektne presadil Tomáš Šimko,ktorý po vniknutí do šestnástky súpera strelou popri branárovi otvoril skóre v náš prospech.Bohužiaľ,10minút na to,sme dali súperovi v strede poľa taký priestor,že hráč nemal problém si loptu pripraviť a namieriť a strelou z 20metrov nedal nášmu brankárovi,inak v tomto zápase vynikajúcemu Kikovi Vicáňovi šancu a súper tak vyrovnal.V druhom polčase sme súpera na 10 minút zatvorili na ich polovici ,ale nič vážne sme nevymysleli,naopak,v 64minúte sme znova tomu istému hráčovi dali toľko priestoru,že prešiel našou zálohou a obranou tak ľahko,že mu v ceste ostal stáť už iba brankár a ani ten nezabránil jeho zakončeniu a súper sa dostal do vedenia 1:2.Naši hráči však bojovali ďalej ,ale kombinácia viazla pomaly na všetkých postoch až na jednu situáciu,keď vo vyloženej šanci zlyhal Slosarčík Tomáš,keď v 75min.zoči-voči brankárovi mieril loptu len do brvna.Súper bol futbalovejší,vypracoval si viac šancí ako naši futbalisti a zaslúžene si tak odvážajú všetky body z nášho ihriska.Našich však treba pochváliť za bojovnosť.V družstve sa buduje nový káder,ktorý sa potrebuje zohrať,pribudlo viacero hráčov,od ktorých sa očakáva podstatne viac,ako sme predviedli v tomto zápase.