SEZÓNA 2010/2011

OŠK ISTEBNÉ-mladší žiaci- 3.LIGA

VÝSLEDKY :

26.3.2011.- OŠK ISTEBNÉ - ŠK RABČA  0:2 / 0:2/

Zápas nemal priebeh ako tomu nasvedčuje výsledok.Naši chlapci nevyužili množstvo šancí,z ktorých mali padnúť góly,či už je to žrď Vladka Macku alebo nevyužité šance J.Melicherčíka alebo Drígeľa Šimona.A keďže sme nevyužili ani dve výborné možnosti streliť góly z priamych kopov,výsledok sa už nezmenil.Na našich chlapcoch bolo vidno,že sú na veľkom ihrisku len tretí krát a niektoré akcie boli nedoťahované z dôvodu nepresných prihrávok.

Zostava: Hanušniak Miroslav,Kubačka Ján/kapitán/,Michalic Ján,Vicáň Kristián,Jurík Juraj,Melicherčík Janko,Drígeľ Šimon,Maťuga Lukáš,Macko Vladko,Slušňák Dávid

Tréner: Michalic Ján,Kubinian Marek

2.4.2011.- ŠK HRUŠTÍN -OŠK ISTEBNÉ  1:4 / 1:0 /

góly : Michalic Ján 2.,Drígeľ Šimon,Jurík Juraj

Tentokrát sme nastúpili proti domácemu Hruštínu  odčiniť prehru s domáceho nešťastného zápasu.Ale ani tentokrát sme nezačali zápas dobre, aj keď sme začali miernym náporom.V koncovke sme však boli žalostní.Naopak,z ojedinelého útoku nám domáci po strele a zákroku nášho brankára,ktorý vyrazil loptu pred bránu a dobiehajúci hráč Hruštína ju dokopol do našej brány a prehrávali sme tak 1:0.Tento stav sa do polčasu už nezmenil.Po preskupení hráčov v druhom polčase na ihrisko nabehli naši chlapci s túžbou zvrátiť nepriaznivý výsledok.Pohodu do nášho týmu vniesla pekná pohotová strela Jána Michalica pod brvno  a tak sme stav vyrovnali na 1:1.Od tohto okamihu prevzali  taktovku nad hrou  naši futbalisti a súperi boli pod veľkým tlakom a pomáhali si aj nešportovými zákrokmi.Po jednom z nich Juraj Jurík z priameho kopu a po výbornom clonení našich hráčov pred brankárom ,krásne k žrdi prekonal súperovho brankára a bolo zrazu 1:2 pre našich.Následne po ruke v pokutovom území opäť Ján Michalic ,tentokrát pekne umiestnenenou strelou z pokutového kopu zvyšoval na 1:3.Po peknej kombinácii sa do streleckej listiny zapísal aj Šimon Drígeľ,ktorý pred brakárom nezaváhal a zvýšil už na 1:4.Množstvo šancí sme ešte nepremenili,hlavne tie Vladka Macka sa pýtali do bránky.Celkovo naši chlapci podali pekný výkon,nevzdali sa za nepriaznivého stavu a otočili zápas vo svoj prospech za čo im patrí poďakovanie.

Zostava : Hanušniak Mirko/kapitán/,Michalic Ján,Vicáň Kristián,Jurík Juraj,Melicherčík Janko,Drígeľ Šimon,Slušňák Dávid,Kovalčík Matúš,Macko Vladko,Ferančík Richard,Hančák Alex

Tréner: Michalic Ján, Kubinian Marek

9.4.2011.- OŠK ISTEBNÉ - TJ BLATNICA 2:0 / 0:0/

góly : Jurík Juraj,Slušňák Dávid

V ďalšom domácom zápase sme nastúpili proti súperovi z Martinského okresu,potvrdiť body ,ktoré sme si doviezli z vonka.Od úvodu zápasu bolo jasné,že to nebude jednoduché.Súper s fyzicky vyspelejšími hráčmi nedal našim hráčom veľa priestoru.Ťažko sme prechádzali do útoku a väčšinou naše akcie končili pred hranicou šestnástky.Naopak sme mohli aj inkasovať,ale v dvoch gólových šanciach súpera nás podržal náš brankár Hanušniak.A tak sa čakalo čo sa udeje v druhom polčase,ktoré naše družstvo akosi doteraz lepšie zvláda.A naozaj,po miernom preskupení niektorých hráčov na iné posty,sme začali druhý polčas veľmi odvážne a dostávali sme sa do výborných streleckých pozícií .Najmä strely Drígeľa Šimona len tesne míňali bránku súpera.Prišiel však priamy kop nášho družstva, k lopte sa postavil náš nový exekútor priamych kopov Juraj Jurík a  v 10.min druhého polčasu pekne zatočenou loptou k pravej žrdi nedal brankárovi súpera žiadnu šancu a konečne sme sa ujali vedenia 1:0.Následne na to v 16min.po zahrávaní rohového kopu si výborne na loptu nabehol Slušňák Dávid a hlavou poslal loptu do siete a viedli sme 2:0.Od tohto momentu sme úplne prevzali iniciatívu na ihrisku a ďalšie góly sa pýtali do brány,ale skóre sa už do konca zápasu nezmenilo.Chlapci podali výborný výkon a víťazstvo sme si za predvedenú hru plne zaslúžili.

Zostava: Hanušniak Mirko,Jurík Juraj/kapitán/,Michalic Ján,Kubačka Ján,Vicáň Kristián,Slušňák Dávid,Drígeľ Šimon,Kovalčík Matúš,Macko Vladko,Hančák Alex,Noga Peter,Maťuga Lukáš

Tréner : Michalic Ján, Kubinian Marek

17.4.2011.- HABOVKA - OŠK ISTEBNÉ  0:3 /0:1/

góly: Šimon Drígeľ 2,Peter Noga

V ďalšom zápase sme nastúpili proti domácemu výberu z Habovky.Zápas sme od úvodu držali pod svojou kontrolou a bola len otázka času,kedy sa jedna z mnohých možností ujme a dostaneme sa do vedenia.Stalo sa tak v 15 min.prvého polčasu,keď Šimon Drígeľ po ideálnej prihrávke od Jurka Juríka dostal našich do vedenia.V druhom polčase sa do veľmi dobrej šance dostali domáci,ale Hanušniak výborne zareagoval a strelu domácich zneškodnil.Naši boli naďalej útočne naladení a v 10 min.druhého polčasu strelu Jurka Juríka výborne tečoval a usmernil Peťko Noga do brány súpera a bolo 0:2.O tri minúty na to  víťazstvo poistil znova Šimon Drígeľ a upravil konečný výsledok zápasu na 0:3 pre Istebné.Chlapci odviedli bojovný a disciplinovaný výkon,ktorý sme mohli ešte prikrášliť,ale vo vyložených šanciach sme zaváhali.Za predvedený výkon sme si víťazstvo jednoznačne zaslúžili.

Zostava: Hanušniak Mirko,Jurík Juraj,Michalic Ján /kapitán/,Kubačka Ján,Vicáň Kristián,Slušňák Dávid,Drígeľ Šimon,Kovalčík Matúš,Macko Vladko,Biel Patrik,Noga Peter,Maťuga Lukáš

23.4.2011.- OŠK ISTEBNÉ - ORAVSKÁ LESNÁ 3:1 /1:0/

góly: Vladko Macko, Šimon Drígeľ, Ján Kubačka

Domáci boli od samého začiatku lepším mužstvom. Mali lepší pohyb a lepšiu koncovku. Polčas zaslúžene vyhrali 1:0 po góle Šimona Drígeľa, no po zmene strán sa hra začala vyrovnávať a do šancí sa dostali aj hráči z Lesnej. Zásluhou dobre chytajúceho brankára Lesnej bol stav dlho tesný. Domáci dokázali dokonale využiť jednu z brejkových situácii a bolo 2:0.Gól vsietil Vladko Macko.Päť minút pred koncom Lesňania po rýchlej akcii a centri dokázali prekonať domáceho brankára a zdramatizovať záver zápasu. Pri poslednom nápore však opäť zabudli na zadné vrátka a so záverečným hvizdom rozhodcu ešte inkasovali tretí gól,po výbornom vysunutí Janka Kubačku,ktorý v koncovke nezaváhal.

Zostava: Hanušniak Mirko,Jurík Juraj,Kubačka Ján,Mikolajčík Marek,Vicáň Kristián /kapitán/,Slušňák Dávid,Drígeľ Šimon,Kovalčík Matúš,Macko Vladko,Hančák Alex,Noga Peter,Maťuga Lukáš,

30.4.2011.-ZÁVAŽNÁ PORUBA - OŠK ISTEBNÉ 1:2 /0:1/

góly : Melicherčík Janko 2

Tentokrát sa naši mladí futbalisti stretli so súperom z okresu Liptovský Mikuláš.Na peknom štadióne sme odohrali predzápas domácim mužom,ktorí hrajú 3 ligu.Po dohode trénerov sa odohral zápas na celé ihrisko a veľké brány,čo bolo pre našich futbalistov prvýkrát v histórii a tak sme boli zvedaví, ako sa s tým popasujú.Zo začiatku nám veľký priestor robil veľké problémy.Postupom času sme však získavali na ihrisku čoraz väčšiu istotu a dokázali sme aj ohroziť súperovu bránku.Domáci hráči zo Závažnej Poruby boli na veľké ihrisko zvyknutí,keďže hrávajú pravidelne zápasy Kormanovho pohára.A bolo to zo začiatku aj cítiť.Vyspelejší domáci hráči zo začiatku držali loptu viac na svojich kopačkách a nebyť výborného zákroku Mikolajčíka, mohli sme v úvode prehrávať.Stred poľa sa postupne vyrovnával a keď sa zdalo, že polčas skončí remízou,tak v 25 min.po výbornom vysunutí nášho útočníka Janka Melicherčíka sme sa dostali do vedenia 0:1. Hneď v druhom polčase sme pokračovali v aktivite a opäť to bol Janko Melicherčík,ktorí ušiel všetkým hráčom súpera a po brejkovej akcii dostal Istebné do dvojgólového vedenia.Domáci ostali zaskočení a ďalšie šance našich prichádzali.Hlavne tie Janka Melicherčíka sa pýtali do brány, ale aj strela z diaľky Janka Michalicu, ktorá skončila na tyčke si pýtala gól.Nedáš- dostaneš sa potvrdilo v 53 min.zápasu,keď sme ľahkú loptu nedostali z našej šestnástky preč a súper tak poľahky znižoval na 1:2.Záver sme si už postrážili a tak si vezieme ďalšie pekné víťazstvo domov.

Za predvedenú hru, od brankára Mirka Hanušniaka až po útočníkov  si všetci zaslúžia veľkú pochvalu a ukázali,že majú v sebe potenciál pobiť sa o výsledok aj so starším a skúsenejším protivníkom.

Zostava: Hanušniak Mirko,Kubačka Ján/kapitán/,Jurík Juraj,Vicáň Kristián,Slušňák Dávid,Michalic Ján,Drígeľ Šimon,Mikolajčík Marek,Kovalčík Matúš,Macko Vladko,Noga Peter,Biel Patrik,Straka Ján,Melicherčík Janko,Maťuga Lukáš,

7.5.2011.-OŠK ISTEBNÉ  - TJ KLIN 2:2 /1:1/

góly : Straka Ján,Jurík Juraj

14.5.2011.- OŠK ISTEBNÉ - ŠK LIPTOVSKÝ HRÁDOK 7:1 /1:1/

góly : Michalic Ján 2,Vicáň Kristián 2,Drígeľ Šimon 2,Jurík Juraj

V ďalšom domácom zápase nastúpili naši chlapci odplatiť súperovi prehru 1:2 ,ktorú sme na jeseň utŕžili v Liptovskom Hrádku.Nastúpili sme však bez náhradníkov a tak bolo otázne či naši chlapci vydržia odohrať v rovnakom tempe celý zápas.Úvod bol z našej strany ropačitý,veľa nepresností v rozohrávke dávalo šancu súperovi niečo vymyslieť v našej šestnástke.A na prekvapenie všetkých odpískal rozhodca proti nám prísne nariadenú penaltu a súper šiel do vedenia.Od tohto momentu sa na naše kopačky dostavila ešte väčšia nervozita,ešteže pred koncom polčasu vystihol súperovu prihrávku Ján Michalic a po nájazde na brankára strelou po zemi vyrovnal.Hneď po prestávke nastúpili naši chlapci odhodlaní dať súperovi ďalší gól a netrvalo dlho a dvoma zlepenými gólmi dostal Šimon Drígeľ Istebné do dvojgólového vedenia.Tu prišli aj svetlé okamihy nášho stopéra Vicáňa Kristiána,ktorý najprv bombou s diaľky opečiatkoval brvno a následne opäť Ján Michalic hlavou zvyšoval už na pohodlných 4:1.Neskôr Kristián Vicáň opäť úradoval,tentokrát jeho strela s diaľky už skončila v sieti.Ďalšiu akciu začínal Juraj Jurík a jeho nakopávaná lopta do šestnástky súpera, napodiv preskočila brankára a lopta skončila v bránke.To už bolo 6:1.Konečné skóre na 7:1 uzavrel ako inak, peknou strelou s diaľky Kristián Vicáň.Chlapci Istebného neúnavne bojovali aj za rozhodnutého výsledku a ukázali,že ich futbal naozaj baví a víťazstvo si plne zaslúžili.

ZOSTAVA : Hanušniak Mirko,Michalic Ján/kapitán/,Kubačka Ján,Jurík Juraj,Vicáň Kristián,Slušňák Dávid,Drígeľ Šimon,Biel Patrik,Straka Ján,

18.5.2011. - FO SOKOL LIESEK - OŠK ISTEBNÉ  1:5 /1:2/

góly : Drígeľ 2.,Michalic ,Jurík,Mikolajčík

V predohrávke 9. kola sme nastúpili u súpera z hornej Oravy, s cieľom pokúsiť sa odplatiť prehru z domáceho zápasu.Už v 10 min.sme mali výhodu pokutového kopu,po zahraní súpera rukou  a Jurík Juraj sa pri jej premieňaní nemýlil.Hneď na to súper vyrovnal,keď sme loptu ľahkovážne v našej šestnástke prenechali súperovi a ten ponúknutú šancu využil a bolo 1:1.Ešte do prestávky dokázal dostať do vedenia Istebné, peknou strelou nezvyčajný strelec Mikolajčík.V druhom polčase sme už boli jednoznačne lepším družstvom,v ňom sa dvakrát presadil Šimon Drígeľ a v závere po najkrajšej akcii zápasu,ktorá prebehla po osi Drígeľ-Michalic-Jurík -Michalic,posledne menovaný uzavrel skóre na 1:5.Víťazstvo sa síce nerodilo ľahko,ale naši chlapci si ho za predvedený výkon hlavne v druhom polčase určite zaslúžili.

28.5.2011. OŠK ISTEBNÉ : ZAKAMENNÉ 2:3 /1:1/

góly za Istebné : Michalic Ján,Vicáň Kristián

Zápas mal od úvodu vysoké tempo.Do vedenia  dostal domácich strelou pod brvno  Michalic Ján.Následne na to hostia vyrovnali po nedorozumení v obrane Istebného.
Druhý polčas začal znova vo vysokom tempe,no tentokrát išli do vedenia hostia.Naši chlapci ostali zaskočení,ale po závare pred bránou hostí ,odrazenú loptu s hranice šestnástky domáci hráč Vicáň prudkou strelou poslal do brány.Bolo vyrovnané.Tu mohli obe družstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu,výborné príležitosti však ostali nevyužité.Hostia však mali viac šťastia a v samomom závere zároveň s hvizdom rozhodcu strelou z uhla zápas rozhodli vo svoj prospech.
Remíza v tomto bojovnom zápase by však bola spravodlivejšia.Naši chlapci bojovali čo im sily stačili,nebol to však náš deň,až príliš veľa nepresností v rozohrávke nám uberalo sily,ktoré nám v samom závere chýbali,no mrzí hlavne nedôraznosť pri poslednej akcii súpera v samom závere,ktorá rozhodla o našej prehre.Svoje zohral aj vekový rozdiel,keď súper mal vo svojom družstve viacero starších hráčov a tí vlastne rozhodli.

4.6.2011.SUČANY -OŠK ISTEBNÉ  1:4  /1:1/
góly za Istebné : Drígeľ Šimon 2, Michalic Ján,Vicáň Kristián

Zápas sa odohral na perfektne pripravenom ihrisku v Sučanoch.Naši hráči chceli odčiniť minulotýždňové domáce zaváhanie a začali výborne.
Po výbornom centri Juríka si nabehol pred brankára Michalic a umiestnenou strelou  dostal Istebné do vedenia.Domáci z ojedinelej akcie  v prvom polčase potrestali jedinú chybu Istebného v obrane a vyrovnali na 1:1.
V druhom polčase po preskupení hráčov už Istebné kontrolovalo priebeh a dostávalo sa do vyložených šancí.Najprv  Drígeľ dorážal výbornú strelu Vicáňa do prázdnej brány a neskôr samotný Vicáň nechytateľnou strelou z priameho kopu zvyšoval už na 1:3.V závere poistil víťazstvo ešte raz Drígeľ a celkový výsledok 1:4 pre Istebné je zaslúžený a potvrdili výbornú formu v jarnej časti  treťoligovej sezóny.