10.Blatnica                        38:70                      20b

11.Sučany                        17:61                      10b

12.Závažná Poruba           16:94                      6b

-góly:

mladší žiaci :

OŠK ISTEBNÉ-BREZA 6:1 (1:0)
-góly: Drígeľ ,Melicherčík 2,Jurík 2,Katreniak.

V poslednom domácom zápase sa naši chlapci predstavili proti húževnatému súperovi z Brezy.Zápas sa odohral na celom ihrisku aj s vhľadom na blížiaci sa turnaj v Senci,pričom tento zápas bol jeho generálkou .Naši chlapci však nezačali najlepšie a trocha sme sa trápili.Vykúpením bol len gól v závere polčasu,ktorý strelil Melicherčík.V druhom polčase to už bolo Istebné,aké bývalo väčšinu zápasov v súťaži.Chlapci ukázali pekné futbalové momenty a vyústením snaženia bolo strelenie ďalších piatich gólov v sieti súpera.V závere sme ešte dovolili súperovi streliť čestný gól.

Chlapci si za celú sezónu zaslúžia veľkú pochvalu.Odohrali 21 zápasov,v ktorých iba dvakrát remizovali,zvyšné zápasy zvíťazili.Vytvorila sa veľmi dobrá partia,ktorá vedela v ťažkých momentoch zabrať.Družstvo nastupovalo pravidelne na svoje zápasy a je to aj zásluha trénerského trojlístka Michalic-Kubinian-Katreniak.Netreba však zabudnúť aj na ostatných členov nášho družsta mladších žiakov,ktorí nám ochotne pomáhali.Veľká vďaka patrí p.Maťugovi Miroslavovi,ktorý nechýbal ani na jednom zápase a pomáhal s dopravou,ďalej p.Svitekovi,ktorý sa stal našou oprou a v mnohom nám pomohol,či už osobne, alebo určitými príspevkami či už finančnými resp.organizačnými ,ďalej sú to aj p.Gluštík Marián ,ktorý je stabilným členom nášho tímu v pozícii managéra a ďalší....

Veľmi dobre sa ukázali aj mladší hráči,ktorí pravidelne za mladších žiakov v tretej lige nastupovali,či už je to Marek Katreniak-najmladší hráč,ktorý za nás nastúpil a veru sa nestratil,patril k hráčom ,ktorí nastupovali v základnej zostave,ale ja Kovalčík,ktorý podával výborné výkony v obrane a v neposlednom rade Hančák Alex,či Kurhajec Michal.Podrobné hodnotenie ostatných hráčov bude v najbližšej dobe po návrate z turnaja v Senci,na ktorý sa veľmi tešíme.
Za zmienku stojí aj Janko Melicherčík,ktorý sa stal našim najlepším strelcom v súťaži.

-góly hostí: Jurík,Michalic,Melicherčík

V prvom polčase domáci zahodili pokutový kop,ktorý bravúrne chytil brankár Hanušniak.V prvom polčase sa inák nič mimoriadne neudialo.Zápas bol poznačený silným vetrom,ktorý kazil akúkoľvek kombináciu či strelu.V druhom polčase sa domáci predsa len ujali vedenia,gólom z takmer nulového uhla.Potom však už hostia zapli na plné obrátky a najprv Jurík po krásnej kombinačnej akcii vyrovnáva a následne Michalic po rohovom kope dostáva hostí do vedenia.V závere Melicherčík strelou do šibenice potvrdzuje víťazstvo Istebného,ktoré sa proti húževnatému súperovi nerodilo ľahko.

14. KOLO ,22.4.2012. :

OŠK ISTEBNÉ-LIPTOVSKÝ HRÁDOK  3:0 (2:0)
-góly : Janozdeák,Komžík,Bobek

OŠK ISTEBNÉ-LIPTOVSKÝ HRÁDOK  6:1 (2:1)
-góly :Melicherčík 2,Drígeľ 2,Michalic,Jurík

Domáci od začiatku prevzali na ihrisku iniciatívu a dali 2 rýchle góly.Hosťom sa však ešte podarilo zdramatizovať zápas ,keď v  závere prvého polčasu znižovali na 2:1.Ale v druhom polčase hráči Istebného zabrali,nepustili hostí do žiadnej šance ,prestrieľali Liptovský Hrádok a zaslúžene zvíťazili.

13 KOLO ,14.4.2012. :

RABČA-OŠK ISTEBNÉ  5:1 (2:1)
-góly : Vrábel

Domáci napriek tomu,že sa Istebné dostalo do vedenia zápas ešte v prvom polčase otočili a v tom duhom už na ihrisku dominovali a zaslúžene vyhrali.

RABČA-OŠK ISTEBNÉ 0:1(0:1)
-góly : Katreniak

Zápas mal od úvodu vysoké tempo,po prvom oťukávaní prišli na rad pekné akcie a hlavne tie v podaní Istebného boli podstatne lepšie a nebezpečnejšie.V polovici prvého polčasu sa Istebné dostáva do vedenia gĺom Katreniaka.V tomto momente si vypracovalo ďalšie príležitosti ,ale gól už nepadol.V druhom polčase najprv znova Istebné diktovalo tempo,no v závere sa do šancí dostávala aj Rabča a prevzala na ihrisku iniciatívu.Svoje šance však nevyužila  a tak si všetky body odnášajú hostia.

1.KOLO ,21.8.2011.

TJ Blatnica - OŠK ISTEBNÉ  0:1 /0:0/
gól za Istebné : Komžík
Vo vyrovnanom zápase gól padol až v druhom polčase,skóroval Komžík.Domáci sa snažili vyrovnať,no  do konca zápasu sa im to už nepodarilo,dokonca ani z pokutového kopu,ktorý bravúrne v závere zápasu zneškodnil brankár Istebného.

TJ Blatnica -OŠK ISTEBNÉ  0:8  /0:5/
góly za Istebné : Drígeľ Šimon 3, Biel Patrik 2,Melicherčík Ján 2 ,Michalic Ján
Hráči Istebného mali neustálu územnú prevahu a len ojedinele dovolili súperovi mať loptu na svojich kopačkách.Súper ohrozil nášho brankára len raz,naopak Istebné mohlo vyhrať aj vyšším rozdielom.
Víťazstvo Istebného je plne zaslúžené.
zostava:Hanušniak M.(kapitán),Michalic J.,Kubačka J.,Drígeľ Š.,Jurík J.,Melicherčík J.,Hančák A.,Maťuga L.,Biel P.,Noga P.,Kovalčík M.,Macko V.
______________________________________________________________

2.KOLO, 27.8.2011.
OŠK ISTEBNÉ  - RABČA 1:4  /0:2/
gól za Istebné : Bernaťák

OŠK ISTEBNÉ -RABČA 4:1 /1:0/
góly za Istebné : Melicherčík Ján 3,Macko Vladko
Hráči Istebného nastúpili v oklieštenej zostave a bez náhradníkov  a zo začiatku to bolo aj vidieť,keď viazla rozohrávka.Postupne sa však hra vylepšovala a odmenou bol gól po zahrávanom priamom kope,ktorý zahrával Michalic a nikým nekrytý Macko poslal Istebné do vedenia.V druhom polčase  naši chlapci  ovládli hru a Janko Melicherčík hetrikom zavŕšil strelecké konto Istebného.Hostia niekoľko príležitostí na strelenie gólu nevyužili a tak domáci zaslúžene vyhrali.
Zostava:Hanušniak M.(kapitán),Michalic J.,Melicherčík J.,Hančák A.,Maťuga L.,Biel P.,Kovalčík M.,Macko V.,Katreniak M.
3.KOLO,
BREZA -OŠK ISTEBNÉ 5:0 /2:0/

BREZA -OŠK ISTEBNÉ 1:7 /1:4/
góly za Istebné : Melicherčík Ján 4,Noga 2,Katreniak
Od úvodu zápasu mali hráči Istebného prevahu,napriek veľmi omladenému kolektívu,ktorý sa ešte len zohráva.
Hráči Istebného rýchlo viedli 3:0 a napriek tomu,že súper ešte stihol kontrovať gólom na 1:3,zápas už Istebné z rúk nepustilo a  vedenie ešte znásobilo ďalšími gólmi a tak zaslúžene vyhralo.
_______________________________________________________________

4 KOLO,

Liptovský Hrádok -OŠK ISTEBNÉ 7:0 /3:0/

Liptovský Hrádok -OŠK ISTEBNÉ 2:2 /0:1/
góly za Istebné : Melicherčík Ján 2
Zápas sa pre Istebné vyvíjal veľmi dobre.Na peknom štadióne hráči Istebného odohrali ďalší bojovný zápas a chceli pokračovať vo svojej neporazitelnosti. V polovici prvého polčasu sa dostalo do vedenia Istebné po peknej akcii Michalic-Melicherčík.A takto aj skončil prvý polčas.V tom druhom Istebné nevyužilo 2-3 čisté príležitosti na strelenie gólu a tak prišiel trest,keď domáci veľmi šťastne strelou priamo z rohu vyrovnali.Istebné zvýšilo obrátky ,tlačilo sa pred súperovho brankára.Po jasnom faule na Melicherčíka,práve ten z pokutového kopu dostal Istebné znova do vedenia.Bolo 1:2.Tu sa Istebné znova pokúšalo streliť upokojujúci gól,vytvorilo si niekoľko sľubných šancí,no nervóznej atmosfére v závere zápasu podľahol aj rozhodca,keď 2 min.pred koncom nepochopitelne pre hostí odpískal priamy kop z hranice šestnástky a práve po ňom sa domácim podarilo vyrovnať.Vo veľmi peknom a bojovnom zápase je remíza pre hostí dobrá,ale vzhľadom na priebeh zápasu to mal byť plný bodový zápis.

5 KOLO ,11.9.2011 :

OŠK ISTEBNÉ-LIESEK 1:0  /0:0/
-gól: vlastný
Domáci po predchádzajúcich prehrách potrebovali bodovať.Hostia sa mohli ujať vedenia,ale gól nedali ani z pokutového kopu.Naopak bojovní domáci aj s prispením hráča hostí ,ktorý usmernil loptu do svojej bránky,si vybojovali doležité víťazstvo.

OŠK ISTEBNÉ-LIESEK 4:1 /2:1/
góly za Istebné : Melicherčík Ján 2,Michalic,Slosarčík
Domáci chceli potvrdiť svoju dobrú formu a od úvodu sa zahryzli do svojho súpera,ktorý len s problémami odolával útokom Istebného.Po góle Janka Melicherčíka na 1:0  však dokázali hostia ešte zareagovať a po rohovom kope vyrovnali na 1:1.
Po tomto góle sa domáci znova pokúšali o ďalší gól,po troch nepremenených tutovkách tesne pred koncom polčasu sa im to napokon strelou Michalica Jána podarilo a Istebné znova viedlo.Po zmene strán už hralo viacmenej len jedno družstvo a to domáce.Množstvo šancí pochytal brankár hostí, alebo skončilo na brvne či tyčke súperovej bránky.Aspoň dve sa však ujali a o víťazovi už bolo rozhodnuté.Istebné s množstvom mladučkých hráčov sa ukázalo v dobrom svetle a za predvedenú hru im víťazstvo plne patrí.

6 KOLO ,15.9.2011 :

OŠK ISTEBNÉ-KLIN 2:3  /1:0 /
-góly: Bemer,Drígeľ

OŠK ISTEBNÉ-KLIN 4:2 /1:2/
góly za Istebné : Katreniak 2, Melicherčík ,Michalic

Istebné nastúpilo na domáci zápas s jasným cieľom,potvrdiť predchádzajúce víťazstvá.Po dorážke Katreniak dostal Istebné do vedenia.Hosťom sa podarilo dvoma gólmi zápas otočiť na polčasových 1:2.V druhom polčase Istebné nastúpilo ako vymenené.Viaceré akcie však končili pred šestnástkou.Snaha domácich však priniesla svoje ovocie a najprv Melicherčík vyrovnáva na 2:2,neskor Michalic nechytateľnou strelou z diaľky dostáva už Istebné do vedenia a nakoniec znova Katreniak uzatvára skóre na konečných 4:2.Domácim sa podaril dokonalý obrat a za hru hlavne v druhom polčase si víťazstvo plne zaslúžia.

7. KOLO ,18.9.2011 :

ZÁVAŽNÁ PORUBA - OŠK ISTEBNÉ 2:1  / 0:1 /
-gól: Babík

ZÁVAŽNÁ PORUBA - OŠK ISTEBNÉ 1:4  /0:1 /
-góly: Melicherčík 2,Noga,Katreniak

Zápas v horúcom počasí a na krásnom štadióne začal miernym náporom domácich a obrana Istebného mala čo robiť,aby odvrátila 2-3 sľubné šance Závažnej Poruby.Postupne sa hra vyrovnávala a do šancí sa dostávalo aj Istebné.Bežala 15 min.zápasu a po vysunutí Nogu práve tento hráč po úniku strieľa nechytateľne pod brvno.Istebné vedie 1:0.V druhom polčase úvod znova patril domácim a po peknej strele ,napriek výbornému zákroku brankára Maťugu z dorážky hráč domácich vyrovnáva na 1:1.Tu už definitívne prevzali hru na svoje kopačky hráči Istebného a dostávali sa na dostrel výborne chytajúceho brankára domácich.Po dvoch pekných akciách Melicherčík dostáva Istebné do dvojgólového vedenia.Na záver domáci zahodili výbornú príležitosť znížiť a práve z protiútoku hostí Katreniak usmerňuje loptu do brány a Istebné tak znova zvíťazilo a odnáša si z Liptova pekné víťazstvo.
________________________________________________________________

8.KOLO,

OŠK ISTEBNÉ - SUČANY 3:2  / 1:1 /
-góly: Vrábel 3
Istebné proti poslednému tímu tabuľky malo zvíťaziť a po hetriku Vrábela a vďaka bojovnému výkonu sa im to nakoniec podarilo.

OŠK ISTEBNÉ - SUČANY 5:0  / 0:0 /
-góly:Michalic,Melicherčík,Katreniak,Macko,Kurhajec
Zápas domáci začali veľkým náporom a vypracovali si veľké množstvo šancí,ktoré mali skončiť gólom .Vďaka žalostnej koncovke sa tak nestalo a tak muselo prísť polčasové preskupenie hráčov domácich a zakončovanie akcií  sa v druhom polčase rapídne vylepšilo a to hlavne po strelení vytúženého gólu ,ktorý strelil Macko.Následne po zahrávaní priameho kopu Michalic zvyšuje na 2:0.Tu sa už naozaj hralo len na jednu bránu a šance sa striedali jedna za druhou.Tretí gól po peknej akcii na jeden dotyk pridal Kurhajec,následne Melicherčík po samostatnej akcii zvyšuje už na 4:0.Konečné skóre zápasu uzatvoril po zahrávaní rohu Katreniak.Za predvedenú hru a nasadenie si víťazstvo domáci zaslúžili a v druhom polčase si ho aj riadne vychutnali.

9.KOLO ,2.10.2011. :

ZAKAMENNÉ - OŠK ISTEBNÉ  6:1 (2:1)
-gól:Holub

ZAKAMENNÉ - OŠK ISTEBNÉ  1:1 (0:0)
-gól: Melicherčík

V tomto zápase proti sebe nastúpili družstvá,ktoré v doterajšom priebehu súťaže ešte neprehrali.Zápas mal od úvodu vysoké tempo,na ihrisku sa však viac bojovalo ako hral futbal.Hráči zvádzali pekné súboje o loptu a po fyzickej stránke to bol veľmi ťažký zápas.Šancí na strelenie gólu bolo v prvom polčase veľmi málo  a tak sa polčas skončil remízou.V druhom polčase začali hráči Istebného miernym náporom a odmenou im bol strelený gól,ktorý vsietil Melicherčík.Hneď na to mali hráči Istebného ďalšie dve tutovky,ktoré však v sieti neskončili.Tu sa ale do šancí už dostával súper,no brankár Hanušniak Istebné v týchto chvíľach podržal.V posledných minútach zápasu sa to však súperovi podarilo,keď po nešťastne odrazenej lopte od obrancu Istebného si výborne nabehol hráč domácich a z poza šestnástky nechytateľne vyrovnal.Do konca zápasu sa už nič neudialo a tak zápas skončil spravodlivou remízou,ktorú si za predvedenú hru a bojovnosť zaslúžili obidve družstvá.
Zostava: Hanušniak,Michalic,Katreniak,Biel,Melicherčík,Maťuga,Slosarčík,Kovalčík,Macko,Drígeľ,Dymák

10 KOLO ,9.10.2011. :

ORAVSKÁ POLHORA - OŠK ISTEBNÉ  4:0 (3:0)

ORAVSKÁ POLHORA - OŠK ISTEBNÉ  3:6 (2:1)
-góly:Melicherčík 2,Michalic 2,Slosarčík,Macko

Začiatok zápasu patril domácim a rýchlo sa dostali do vedenia 1:0.Po 10.minútach však Melicherčík vyrovnal.Tu diktovali tempo hry už hráči Istebného a vypracovali si množstvo šancí.Domáci z ojedinelého útoku zahodenie šancí Istebného trestali a po brejku sa dostali do vedenia 2:1.Tak skončil polčas.Istebné v druhom polčase zaplo na väčšie obrátky a najprv Melicherčík vyrovnáva na 2:2 a hneď nato  po dvoch pekných samostatných akciách Michalic dostal dvoma gólmi Istebné do dvojgólového vedenia.Domáci sa len ťažko presadzovali a hostia ešte viac pritlačili a najprv Slosarčík zvyšuje po rohovom kope na 2:5  a neskôr Macko zvyšuje už na 2:6.V poslednej akcii zápasu ešte domáci stihli korigovať výsledok na konečných 3:6.
Zostava:
Maťuga/brankár/,Michalic,Katreniak,Biel,Melicherčík,Slosarčík,Kovalčík,
Kurhajec,Macko,Jurík,Kubačka

_______________________________________________________________________________________________

11 KOLO ,16.10.2011. :

OŠK ISTEBNÉ-ORAVSKÁ LESNÁ  1:1 (0:1)
-gól : Vrábel

OŠK ISTEBNÉ-ORAVSKÁ LESNÁ  3:2 (3:0)
-góly :Kurhajec,Hančák,Michalic

Už od začiatku zápasu bolo jasné že to bude tuhý boj.Množstvo osobných súbojov a len málo pekných futbalových akcii sa podpísalo pod začiatok zápasu.Fyzicky lepšie stavaní hostia sa od úvodu dostávali na dostrel domácej brány.Domáci len ťažko odolávali,napriek tomu sa hra postupne vyrovnávala.A tu prišla skvelá 10 minútovka domácich.Najprv Kurhajec doráža strelu Jána Michalica a neskôr Hančák už zvyšuje na 2:0.A nakoniec Michalic v závere prvého polčasu strelou z diaľky zvyšuje na 3:0.Domáci polčas dohrali v pohode, len škoda nevyužitých ďalších šancí na strelenie gólu.V druhom polčase domáci útočili no nevyužili ďalšie šance a tak prišiel trest.Z nevinnej akcie hostia znižujú a preberajú taktovku hry.Domáci sa dostávali pod tlak a druhý krát kapitulovali.Hostia bojovali o vyrovnanie,ale v zložitých okamihoch domácich podržal brankár Hanušniak.Hosťom sa napriek veľkej snahe obrat nepodaril a domáci si pripísali vydreté víťazstvo.Veľmi dobrý bojovný zápas zaujal prítomných divákov a Istebné si zároveň udržalo neporaziteľnosť v tejto sezóne.
Zostava: Hanušniak,Michalic,Katreniak,Biel,Melicherčík,Hančák,Maťuga,Slosarčík,Kovalčík,
Kurhajec,Macko
_________________________________________________________________
 12 KOLO ,8.4.2012. :

OŠK ISTEBNÉ-BLATNICA  2:0 (2:0)
-góly : Janozdeák,Vrábel

V prvom jarnom zápase si domáce Istebné zmeralo sily s tabuľkovým susedom z Blatnice.Domáci zápas rozhodli už v prvom polčase.V tom druhom už kontrolovali priebeh a zaslúžene zvíťazili.

OŠK ISTEBNÉ-BLATNICA 8:2 (2:1)
-góly :Melicherčík 5,Michalic,Drígeľ,Jurík

Mladší žiaci z Istebného podali v prvom polčase výkon,ktorý na víťazstvo v tomto zápase nemusel stačiť.Istebné sa ujalo vedenia hneď v úvode a päť minút na to hostia vyrovnali s pokutového kopu.
Na konci prvého polčasu Istebné opäť strháva vedenie na svoju stranu.Polčas skončil teda 2:1.V druhom polčase už nastúpili domáci s väčšou chuťou.Troma gólmi za sebou utiekli súperovi na rozdiel štyroch gólov.Hostia ešte bojovali,podarilo sa im už však len znížiť na 2:5 a Istebné ešte pridalo ďalšie tri góly a zaslúžene vysoko zvíťazili a do jarnej časti sezóny vstúpili výborne .Za zmienku stojí až päť gólov,ktoré vsietil Melicherčík Ján.