OdporúčameZaložiť web alebo e-shop

OŠK ISTEBNÉ

Badín 2010.

Istebné tretie v Badíne

Futbalisti OŠK Istebné narodení v roku 1999 a mladší sa predstavili na prestížnom halovom futbalovom turnaji v Badíne.

DOLNÝ KUBÍN. Turnaj sa odohrával v novej zrekonštruovanej hale priamo v Badíne. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín po štyroch. Žreb hráčom z Istebného určil za súperov domáci tím ŠK Badín, Jupie Banská Bystricaa ďalšieho súpera z východu republiky FAMT Prešov. V prvom zápase sa chlapci z Istebného s chuťou pustili do domáceho celku. Zápas mali jasne v rukách. Po dvoch presných zásahoch ešte päť minút pred koncom viedli. Po dvoch strelách domácich sa duel napokon skončil remízou. Ponaučenie, že treba vždy hrať od úvodu až do poslednej sekundy.

Postup do semifinále

Mladí futbalisti si to zobrali k srdcu, v ďalšom zápase proti Banskej Bystrici si schuti zastrieľali. Ani na chvíľu nebolo pochýb o víťazovi duelu. Konečný výsledok, 4:0, mohol byť aj vyšší. Ak chceli v turnaji  pokračovať, v nasledujúcom stretnutí proti Prešovu museli

Istebňanci uhrať aspoň bod. Uvedomovali si to tréneri aj hráči. Nervóznemu tempu pomáhal aj rozhodca. Istebné rýchlo prehrávalo a len ťažko sa v strednej časti zápasu presadzovalo. Za neúnavnú snahu si hráči zaslúžia veľkú pochvalu. Vyrovnanie prišlo v správny čas. Od tohto momentu Oravci prevzali iniciatívu, ďalšie góly v súperovej sieti boli otázkou času. Po prísnom vylúčení hráča v záverečných minútach sa napokon báli o výsledok. Remízu uhrali.

Finále Istebnému ušlo

Druhé miesto v skupine za víťazným Prešovom ich posunulo do semifinále. Tam sa stretli s banskobystrickou Duklou, ktorá vyhrala svoju skupinu bez straty bodu. Už v 20. sekunde zápasu sa Bystričania strelou z diaľky ujali vedenia. Chlapci z Istebného o päť minút vyrovnali. Po nešťastnej strele súper znova odskočil o jeden gól. Nasledovalo vylúčenie, a po ňom tretí, poistný gól súpera. V pohode hrajúca Bystrica pridala ešte dva góly.

Istebné útočilo iba sporadicky, výsledok mohlo prikrášliť minimálne dvoma gólmi - skončili  na brvne súpera.

Zaslúžené tretie miesto

Motivovať sa na zápas o bronz bolo ťažké. Proti FAMT Prešov II, súperovi zo skupiny, sa Oravci zmobilizovali. Súperovi nedali žiadnu šancu, aj keď po rýchlom vedení dovolili svojmu protivníkovi vyrovnať. Od tohto momentu však zabrali na plný plyn. Ich hra spĺňala prísne kritéria, hrali s chuťou. Konečný výsledok 9:1 hovorí za všetko. Konfrontácia s klubmi s bohatšou minulosťou a menom bola užitočná.

Skupina A:

OŠK Istebné - ŠK Badín 2:2 Drígeľ, Ustaník, OŠK Istebné - Jupie B. Bystrica 4:0 Brenkus 2, Žitko 2, OŠK Istebné - FAMT Prešov II. 1:1 Drígeľ

Semifinále

OŠK Istebné - Dukla B. Bystrica 1:5 Brenkus, FAMT Prešov I. - FAMT Prešov II. 5:1

O 3. miesto

OŠK Istebné - FAMT Prešov II. 9:1 Brenkus 4, Ustaník 3, Žitko, Melicherčík

Finále

Dukla B. Bystrica - FAMT Prešov I. 2:0

Konečné poradie:

1. Dukla B. Bystrica, 2. FAMT Prešov I., 3. OŠK Istebné, 4. FAMT Prešov II., 5. Stará Ľubovňa, 6. Slovan Levice, 7. Jupie B. Bystrica, 8. ŠK Badín

OŠK Istebné reprezentovali:

Brankár: Miroslav Hanušniak, Šimon Drígeľ, Adam Brenkus, Ján Kubačka, Boris Ustaník, Ján Michalic, Ján Melicherčík, Juraj Jurík, Dominik Žitko, tréner: Ján Michalic, vedúci družstva: Marek Kubinian